Dovolené v Řecku


Dovolené v Řecku

Řecko je země plná záhad, mytologií, příběhů o dávné minulosti a obrovském rozvoji, který zaznamenalo za poslední tři tisíciletí. Je známé tím, že od doby, kdy se stalo moderním evropským státem, má prosperující ekonomiku, nádherné pláže, některé skutečně prvotřídní řecké hotely a jedinečnou pohostinnost. Cestovatelé se sem proto hrnou, aby si poslechli jeho 3000 let starou historii a byli svědky jeho zašlé slávy. Kromě návštěvy archeologických nalezišť však existuje mnoho dalších aktivit, které by člověk měl při pobytu v Řecku zvážit. O některých z těchto outdoorových aktivit se zmíníme v průběhu několika následujících odstavců.

Kempování, pěší turistika a trekking po malebných ostrovech, jako jsou Mykonos, Santorini, Tinos a Naxos, jsou v dnešní době v Řecku velmi oblíbené. Díky strmým skalám a přírodnímu prostředí jsou tyto trekingové výpravy zábavné a vzrušující. Řecké hotely a cestovní kanceláře vám často pomohou naplánovat tato dobrodružství podle vašich potřeb. Dodávky a minibusy jsou nasazovány na přepravu lidí do skalnatých hor, kde mohou pod bedlivým dohledem šplhat po strmých svazích. Takové 7 až 14denní tábory mohou stát od 20 000 do 35 0000 korun na jednoho zájemce.

Jako alternativu je třeba zkusit podniknout cestu na jachtě, která proplouvá malebnými řeckými ostrovy. Tyto výlety mohou trvat až tři týdny a při přesunu z jedné turistické destinace do druhé mohou obsáhnout mnoho historických měst a malebných míst. Existuje několik tras, které si člověk může vybrat, aby měl naplánovanou dovolenou. Řecké hotely ve spolupráci s velkými cestovními kancelářemi nabízejí, že pro vás takové cesty na jachtě zorganizují. Cestovatelé se mohou účastnit pěší turistiky, šnorchlování a pokračovat v podobných dalších činnostech, zatímco jsou součástí takových zájezdů. Součástí vaší zábavy a relaxace bude také průzkum různých památek a návštěva přístavů s tavernami!

Dalším způsobem, jak umocnit zážitky z dovolené, je jízda na kole a na kole po řeckých horách a krajině. V tomto případě však nelze získat žádnou významnou pomoc ani od řeckých hotelů, ani od cestovních kanceláří a je třeba se poohlédnout po internetových zdrojích. Někteří nadšenci pro cyklistiku a cykloturistiku vám poskytnou poradenství a logistickou podporu, aby vám pomohli uskutečnit vaše cyklistické výpravy. Zavedou vás do oblastí hluboko uvnitř řecké krajiny a pomohou vám projet na kole velmi netradiční trasy. Při svém putování si budete moci zblízka prohlédnout řeckou krajinu.

Návštěva řeckých archeologických nalezišť je klíčovým způsobem dovolené v Evropě. Lze ji však ještě vylepšit podniknutím dalších outdoorových aktivit, jako je cyklistika, kempování a plavba po různých řeckých ostrovech. Nemůže být lepší způsob, než strávit více času na řeckém venkově a poznat více o jeho kulturním dědictví a životě. Řecký cestovní ruch si tohoto aspektu dobře všiml a podle toho vypracoval plány, jak vám kromě přístupu do prvotřídních řeckých hotelů a pláží poskytnout několik dalších outdoorových aktivit.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *